Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 czerwca 2026 21:16
Przeczytaj!
Reklama

Kto zbudował mławskie wodociągi? 💧 Odsłonięcie tablicy Ryszarda Bagińskiego

Trudno wyobrazić sobie codzienne życie w mieście bez bieżącej wody i sprawnej kanalizacji. Ale czy zastanawialiście się kiedyś, kto położył fundamenty pod tę infrastrukturę w naszym mieście? 🚰 W miniony piątek przed siedzibą spółki Wod-Kan w Mławie uroczyście odsłonięto tablicę upamiętniającą doc. mgr. inż. Ryszarda Romana Bagińskiego. To właśnie ten wybitny inżynier zaprojektował i zbudował miejski system wodociągowo-kanalizacyjny, który w realny sposób poprawił jakość życia wielu pokoleń mławian.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama