Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 26 kwietnia 2024 00:34

Masło shea – jakie właściwości wyróżniają ten surowiec?

Masło shea to bardzo cenny surowiec kosmetyczny, który chętnie stosowany jest w rozmaitych preparatach. W jakich celach sprawdza się najlepiej? Jaki wpływ ma na naszą skórę?
  • 03.08.2020 15:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Masło shea – jakie właściwości wyróżniają ten surowiec?

Masło shea – jakie jest jego pochodzenie?

Surowiec ten pochodzi z zachodniej i środkowej Afryki. To tam rośnie drzewo zwane Masłoszem Parka. Nazwę swą zawdzięcza swojemu europejskiemu odkrywcy. W XVIII wieku szkocki podróżnik, Mungo Park, dotarł Afryki i jako pierwszy mieszkaniec Starego Kontynentu zobaczył masłosza. Szkot odpowiada też za sprowadzenie masła shea do Europy. Surowiec szybko zyskał popularność i już w kolejnym wieku zaczęto stosować go w celach kosmetycznych. Masłosz Parka to drzewo szczególne, które w Afryce otoczone jest kultem. Wpływ na to miała bez wątpienia jego długowieczność. Drzewo to jest w stanie przetrwać nawet trzysta lat! Owoce zaś wydaje dopiero po upływie trzydziestu lat. Masło shea pozyskuje się z nasion rośliny. Jego podstawową formą jest biało-beżowe twarde masło. W wyniku jej rozgrzania uzyskuje się płynny, bardzo tłusty olej.

Masło shea – jak regeneruje nasza skórę?

Branża kosmetyczna sięga po ten surowiec, gdyż jest on bogaty w różne substancje odżywcze. Maso shea zawiera duże ilości witaminy A i E, a także witaminę F. Pod tą nazwą kryją się, stosowane w kosmetyce, nienasycone kwasy tłuszczowe: arachidonowy, linolenowy i linolowy. Substancje te odpowiadają przede wszystkim za nawilżenie skóry. Dodanie masła shea do kosmetyku pozwala więc wniknąć składnikom w głąb skóry i pobudzić skórę do działania. Dzięki temu możemy opóźnić procesy starzenia, a także pozbyć się wolnych rodników. Dlatego właśnie warto sięgać po preparaty zawierające masło shea. Regularne stosowanie pozwala dostrzec poprawę elastyczności skóry. Szczególnie powinniśmy pamiętać o takich kosmetykach w okresie jesienno-zimowym. Zmiany temperatury, czy silny wiatr mogą wysuszać naszą skórę i ją podrażniać. Możemy się jednak przed tym chronić, stosując pomadki do ust, balsamy do ciała, czy kremy do twarzy zawierające masło shea. W nadmiernym wysuszaniu skóry mogą z kolei nam pomóc kosmetyki do mycia ciała wzbogacone o ten surowiec. Możliwości mamy więc naprawdę dużo.

Masło shea – jak jeszcze można je stosować?

Szerokie zastosowanie masła shea sprawia, że firmy farmaceutyczne poszukują dystrybutorów tego surowca, którzy dostarczą im produkt wysokiej jakości. Takie będą posiadaly firmy, które spełniają bardzo restrykcyjne normy europejskie. Są one potwierdzane przez certyfikaty. Jeden z takich dystrybutorów jest dostępny na tej stronie https://oqema.pl/. Okazuje się jednak, że masło shea nie znajduje zastosowania wyłącznie w preparatach kosmetycznych. Surowiec ten sprawdzi się doskonale chociażby do impregnacji drewna! Zastosowanie masła shea da nam w dodatku znacznie lepsze efekty niż niejeden specjalistyczny preparat! Jeśli więc mamy jakieś meble do renowacji, to warto pomyśleć nad tym sposobem. Poza tym, masło shea możemy stosować jako olej do smażenia. Jest on bardzo wartościowy dla naszego organizmu. Wpływa też znacząco na aromat, smak i konsystencję potraw. Najlepiej wiedzą o tym mieszkańcy Afryki, którzy wykorzystują go w tym celu już od XIV wieku.

--- Artykuł sponsorowany ---