Piątek, 23.08.2019

Powłoki ochronne na lakier – do czego służą?

  • 05.02.2019, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Powłoki ochronne na lakier – do czego służą?
Producenci z branży chemii samochodowe prześcigają się w rozwiązaniach, które dają kierowcom wiele innowacyjnych narzędzi do pielęgnacji i zabezpieczenia aut. Sprawiają one, że pojazd dłużej będzie prezentował atrakcyjne walory wizualne, a nawet intensywne użytkowanie nie odbije się zbyt mocno na jego stanie.

Solidne i długotrwałe zabezpieczenie lakieru

Jedną z kategorii takich produktów są powłoki ochronne. Jest to rodzaj preparatów, których stosowanie niesie ze sobą wiele zalet. Pozwala utrzymać lakier w nienagannej kondycji przez długi czas, zabezpieczając go zarówno przed zabrudzeniami i drobnymi uszkodzeniami wynikającymi z użytkowania, a także degenerującym działaniem warunków zewnętrznych, jak np. promieniowanie UV czy korozja. Ponadto, stosowanie powłok podkreśla barwę lakieru, ułatwia czyszczenie i sprawia, że do powierzchni przylega mniej brudu. Preparaty te możesz znaleźć w tym miejscu – https://autochemia.pl/pol_m_Detailing-2543.html. Przed zastosowaniem tego rodzaju środków należy pamiętać o wcześniejszym, odpowiednim przygotowaniu karoserii. Samochód należy dokładnie umyć, pozbywając się wszystkich zabrudzeń, najlepiej przy użyciu wysokiej klasy detergentów, następnie wypolerować. Jest to bardzo ważna czynność, ponieważ nałożona powłoka utrzymuje się na powierzchni od kilku miesięcy do nawet kilku lat.

Powłoki ochronne na lakier różnego typu

Poszukując odpowiednich powłok, można znaleźć wiele propozycji, które różnią się przede wszystkim ze względu na wykorzystaną technologię i związki chemiczne, co przekłada się także na sposób aplikacji i długość utrzymywania efektu. Na rynku możemy trafić na powłoki ochronne na lakier wykonane przy zastosowaniu:

  • syntetycznego wosku – najbardziej podstawowa kategoria powłok - wydajne i skuteczne zabezpieczenie;
  • polimerów – powłoka wykonana z polimerów sprawdza się lepiej od wosku – chroni przed większą liczbą czynników i utrzymuje się dłużej, a dzięki silikonowi zapewnia karoserii jedwabistą gładkość;
  • dwóch składników połączonych w technice hybrydowej – zwykle łączy w sobie właściwości polimerów oraz preparatów, które podkreślają i wydobywają z lakieru pełnię blasku;
  • nanotechnologii – najnowsze technologie zapewniają twardą i wytrzymałą powłokę, która równocześnie jest hydrofobowa (skuteczne wypieranie wody); sam lakier otrzymuje zabezpieczenie na 9 miesięcy i głęboki, lustrzany połysk;
  • technologii opartej na ceramice – najbardziej wytrzymała technologia dostępna obecnie na rynku: tworzy twardą jak szkło powłokę, która otrzymuje się przez kilka lat (sic!); chroni nie tylko przed czynnikami zewnętrznymi, ale również zarysowaniami i innymi defektami mechanicznymi.

Powłoki ochronne na lakier możesz zakupić bez wychodzenia z domu. Wystarczy, że odwiedzisz stronę jednego z producentów, np. https://autochemia.pl/pol_m_Detailing_Konserwacja-lakieru_Powloki-ochronne-443.html. Zaletą tego rozwiązania jest możliwość swobodnego porównania preparatów.

Grupa Tipmedia
Podziel się: