Rozmowa o pracę – w co się ubrać?

  • 27.10.2019, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Rozmowa o pracę – w co się ubrać?
Wbrew temu, na co liczy znaczna grupa osób ubiegających się o pracę, wizerunek ma znaczenie. Nieodpowiedni strój może przekreślić szansę na rozpoczęcie wymarzonej kariery zawodowej bez względu na to, jakimi kwalifikacjami i kompetencjami może pochwalić się kandydat. Jak ubrać się na rozmowę o pracę, by zrobić dobre wrażenie na rekruterze?

Rozmowa kwalifikacyjna to kolejny etap rekrutacji

Odpowiadając na oferty pracy dostępne np. na Pracuj.pl liczysz na to, że pewnego dnia pracodawca zaprosi Cię na rozmowę kwalifikacyjną. To kolejny etap procesu rekrutacji. Może on przybliżyć osiągniecie celu, jakim jest wymarzona praca, ale też odsunąć go i sprawić, że stanie się nieosiągalnym.

Poświęć czas, by do rozmowy rekrutacyjnej odpowiednio się przygotować. Chodzi tu zarówno o aspekt merytoryczny, jak i wizerunkowy. Na spotkaniu pracodawca szczegółowo przyjrzy się nie tylko Twoim kompetencjom, ale też wyglądowi. Na jego podstawie może ocenić profesjonalizm lub lekceważenie zasad obowiązujących w danym otoczeniu.

 

Jakie ubranie wybrać na rozmowę o pracę?

Wybierając zestaw ubrań na rozmowę kwalifikacyjną postaw na elegancję. Pamiętaj jednak, by zachować umiar. Dobrze skrojona marynarka w neutralnym kolorze, jasna koszula z kołnierzykiem i eleganckie spodnie lub prosta spódnica będą idealnym wyborem. Dodatkami typu zegarek, torebka i buty podkreślić dobry smak i pokażesz, że umiesz skupić się na detalach i poświęcasz im swoją uwagę. To cecha, którą z pewnością doceni pracodawca licząc na to, że w taki sam sposób podejdziesz do realizacji zadań.

Panie powinny zwrócić uwagę na głębokość dekoltu i długość spódnicy. Profesjonalny wizerunek nie dopuszcza zbytniego odsłaniania ciała. Dobrze jest też pamiętać o tym, by nie iść na spotkanie z gołymi nogami. Nawet przy wysokiej temperaturze warto choć na chwilę założyć cieniutkie rajstopy lub pończochy, a palce i pięty ukryć w eleganckich czółenkach.

 

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: